CO WARTO ZWIEDZIĆ W ANTYLACH HOLENDERSKICH?

Curacao

Określana często jako królowa archipelagu. Do jej głównych atrakcji należy Christoffel Park z niezwykłą flora i fauną. Fort Amsterdam to pierwszy ośrodek militarny na Wyspach Karaibskich. Do głównych atrakcji zaliczane są także stada różowo-pomarańczowych flamingów.

Willemstad

Stolica Curacao. Obecnie ma głównie znacznie turystyczne (znajduje się w nim m.in. kilka kasyn). Ze względu na walory historyczne stare miasto i port zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Wyspy

Za wyjątkiem Sint Marteen, żadna z wysp Antyli Niderlandzkich nie jest powszechnie znana wśród turystów i podróżników, dzięki czemu zaskakują one swoją oryginalnością i odmiennością. Niezależnie od tego, którą z nich wybierzemy, spodziewać się możemy widoków, miejsc i zjawisk niespodziewanych. Na pierwszy rzut oka Bonaire, Curacao, Saba, czy Sint Eustatius w swojej surowości wydawać się mogą mało gościnne i nie zachęcają do dłuższego pobytu, jednak wrażenie to szybko mija.

Bonaire

Ze swoją świetnie zachowaną i chronioną rafą koralową to raj dla nurków. Spodoba się tam również miłośników windsurfingu, których przyciąga sława płytkiej i smaganej przez wiatr zatoki Lac Bay.

Jak dojechać na Antyle Holenderskie?

Główne lotniska międzynarodowe znajdują się w Bonaire, Curacao i St. Marteen. Najbardziej popularnymi liniami lotniczymi latającymi na wyspy są LOT, Lufthansa i Air France. Połączenia oferowane są z lotniska w Warszawie.

Kiedy jechać na Antyle Holenderskie?

Na Antyle można wybrać się o dowolnej porze roku, w każdym momencie.

Ile pieniędzy wziąć ze sobą na Antyle Holenderskie?

Ceny usług turystycznych są dość wysokie. Nocleg i wyżywienie to co najmniej 40 USD od osoby w sezonie i ok. 30 USD poza sezonem. Ponieważ zdecydowana większość towarów w sklepach jest importowana, również ceny warzyw, owoców, pieczywa i innych artykułów spożywczych (nie wspominając o mięsie czy serze) są wysokie.

Co zabrać ze sobą na Antyle Holenderskie?

Lekką, zwiewną odzież, obowiązkowo strój kąpielowy i środki ochronne przeciw szkodliwemu promieniowaniu UV. Konieczne także będą okulary przeciwsłoneczne i nakrycie głowy.

Z czego słyną Antyle Holenderskie?

Likier Curacao – choć ten przepyszny likier pomarańczowy produkowany jest głównie na Haiti, to nie można zapominać, że swoje korzenie ma na Antylach Holenderskich, a konkretnie na wyspie o tej samej nazwie, na której uprawia się specjalny gatunek gorzkawych pomarańczy. Likier ten produkuje się poprzez zalewanie mieszanki skórek od pomarańczy (świeżych i suszonych, z pomarańczy słodkich i gorzkawych) czystym alkoholem, koniakiem, armaniakiem lub winiakiem. Po sklarowaniu do trunku dodaje się przyprawy korzenno – ziołowe. Curacao produkuje się w różnych odmianach: najmocniejsze (ponad 35% do 40%), bezbarwne – Curacao Sec (wytrawne) i Curacao Triple Sec (potrójnie wytrawne), pomarańczowe (około 30%) – Red Orange i zielone lub niebieskie Curacao Blue.

Co i gdzie zjeść na Antylach Holenderskich?

W restauracjach i barach zjeść można potrawy z każdego niemal zakątka świata. Największą popularnością cieszą się podawane w przydrożnych barach („snak”) proste, lokalne potrawy z ryb, mięsa kurczaków lub kóz z dodatkiem ryżu bądź frytek i warzyw (8-12 USD). Szukając bardziej wyrafinowanych posiłków, wybierać można z menu restauracji chińskich, włoskich, francuskich, indonezyjskich czy argentyńskich (dania główne od 18 USD w górę). O dziwo, bardzo słabo prezentowana jest tam kulinarna oferta kuchni holenderskiej.

Czy potrzebujemy wizę na Antyle Holenderskie?

Podróżując na Antyle Holenderskie nie potrzebujemy wizy, okres pobytu bezwizowego wynosi 90 dni. Wymaganym dokumentem podczas podróży jest paszport.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Curacao i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *