Teneryfa -Gran Tour + Masca

Bez aklimatyzacji, drugiego dnia pobytu na wyspie załapaliśmy się na najbardziej kompletną i pełna uroku wycieczka objazdową po Teneryfie. Podróż rozpoczęła się  o godz.8.45 (a nie jak w innych krajach 5-6 rano) przed Bankiem Santander w Playa de Las Americas od wjazdu na teren Parku Narodowego z kierunku wybrzeża południowego wyspy Teneryfy.

teneryfa teide

Dojazd do najwyżej położonej z zamieszkiwanych miejscowości w Hiszpanii wioski Villaflor (1550m n.p.m.), wokół której znajdują się lasy sosnowe, mające olbrzymie znaczenie dla gospodarki wodnej Wysp Kanaryjskich. Z punktu widokowego mieliśmy okazję podziwiać panoramę wyspy.

DSC_1498

Następnie wizyta w Parku Narodowym “Las Canadas del Teide”.

DSC_1567

Spacer przy formacjach skalnych ”Los Roques de Garcia“.

Los Roques de Garcia

Wyjazd z Parku Narodowego w kierunku północnego wybrzeża wyspy Teneryfy, przejazd przez dolinę Valle La Orotavy, z docelową wizytą w miejscowości Icod de Los Vinos, a tam zwiedzaliśmy starówkę miasta z możliwością podziwiania „Smoczego Drzewa” – słynnej na wyspie starej Draceny.

DSC_1766

Oczywiście, degustacja win i trunków kanaryjskich.

Kolejną wizytą była najbardziej klimatyczne miasteczko nazywane Pompejami Teneryfy, stary port w Garachico, który został zniszczony w wyniku wybuchu wulkanu w roku 1706 a następnie odbudowany na naturalnej platformie powulkanicznej utworzonej w Atlantyku.

DSC_1792

W drugiej części dnia przejazd i spacer po Masce, przepięknie położonej na zapleczu klifów Los Gigantes osadzie pirackiej, niegdyś żyjących w niej prawdziwych piratów Kanaryjskich

Masca Los Gigantes

Piękny wąwóz, sad palmowy z palmami daktylowymi i usypane na wzgórzach tarasowe poletka wprowadzają przyjezdnych w wyjątkowy klimat.

DSC_1807

Powrót nową autostradą wzdłuż zachodniej części wybrzeża wyspy Teneryfy. Zakończenie ok. 19.30. Koszt z lunchem i polskim przewodnikiem 60 Euro od osoby przy 20 osobowej wycieczce.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Hiszpania i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *